ανθρώπινες σχέσεις

[b]Ομαδικη Ψυχαναλυση[/b]

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Σάβ Σεπ 18, 2004 9:58 pm

Τι λες βρε Δούναι πάλι; Είπα εγώ τίποτα για φυρίκια;;;;ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ;

Εγώ με το Μήλο μιλάω περί προσωπικής επαφής και δημοσίας επαφής και τα τοιαύτα.....

Χιούμορ Δουναι! Ξεκόλλα! :?
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

....και αγόρασα ασπίδα......
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό dounai » Κυρ Σεπ 19, 2004 5:15 pm

Ρε Ντιανατέν;... γιατί τα μπλέκεις τα πράματα; Αλλού απευθύνομαι. Σε σένα είπα μόνο ότι δε με αφορά η δική σου συζήτηση με το Μήλο ούτε και τί θα σου απαντήσει. Μια και με ρώτησες δηλαδή.
Αυτά τα ολίγα.
Κόψε αριστερά και μετά όλο ευθεία
Άβαταρ μέλους
dounai
full member

Δημοσίευσηαπό asdfg » Κυρ Σεπ 19, 2004 8:49 pm

εμένα αυτό που με απασχολεί είναι ότι ενώ πήρα τη Ρία για να βγούμε αυτή ήταν σε μια συναυλία. Και είπε ότι θα με πάρει κατα τις 11 που θα τελειώσει να κανονίσουμε.

Αυτό που με απασχολεί είναι πρώτον: θέλω να βγω? άλλο 9 και άλλο 11 (άλλο Πέπη και άλλο Πρέπει) δεύτερον: αν ναι, θέλω κάτι χαλαρό ή κάτι αχα...λίνωτο? (να ζεί κανείς ή να μη ζεί;) τρίτον: αει και δεν βγαίνω. Τι κάνω στο σπίτι;;;;; Εδώ σε θέλω...

Και μετά μιλάτε και εσείς για προβληματισμούς...εδώ να σας δω.

:?
asdfg
junior member

Δημοσίευσηαπό escobar » Δευτ Σεπ 20, 2004 2:19 am

δεν ξέρω...
μου την δίνει πολύ που έχω αράξει μέσα στον μικρόκοσμό μου και δεν λέω να ξεκολήσω με τίποτα.
στην ουσία υπάρχουν δεκάδες όμορφα πράγματα που μπορώ να κάνω καθημερινά αλλά τις περισσότερες ώρες σαπίζω στην τηλεώραση ή κοιμάμαι.
Μου την δίνει επίσης που δεν μπορώ να βγώ έξω και να μην πιω έναν τόνο ξύδι για να ησυχάσω το τελευταίο διάστημα.
Μια γυναίκα με απασχολεί πάντα (όχι όποια να είναι μια συγκεκριμένη) και
παρά το κόλημά μου με την πάρτη της ασχολούμε συνέχεια με άλλες που στην τελική δεν με ικανοποιούν σε μεγάλο βαθμό.
Α!Και αν θα κερδίσει ποτέ ο γαύρος σε εκτός έδρας ματς στην ευρώπη μπας και πιάσω το στοίχημα ποτέ!

Τώρα παραέξω απο τον μικρόκοσμό μου με συντρίβουν οι προβληματισμοί μου.
Καταρχήν γιατί σήμερα είναι πιο εύκολο να βρεις πρέζα παρά ανοιχτό περίπτερο μετά τις 12 για τσιγάρα στους δρόμους της Αθήνας?
Η συμπεριφορά μου ως κλασσικού νεοέλληνα(του κλασσικού του μαλάκα του έλληνα που λέει και ο Γεωργίου) που δεν έχω καμία συνείδηση του πως πρέπει να συμπεριφέρομαι και να ενεργώ ως πολίτης.
Να ρε παιδί μου για παράδειγμα αν είμαι αγρότης θα πάω να κλείσω τον δρόμο σε κανα δυό μήνες για να πω έ είμαι και εγώ εδώ και πάλι να μην κατορθώσω τίποτα παρά να κάνω τους πάντες να βρίζουν και να τρελλαθούν που δεν μπορούν να περάσουν το δρόμο.
Το ίδιο αν είμαι φοιτητής πασοκάκος, φέτος για πρώτη φορά στη ζωή μου θα κουνήσω γη και ουρανό για να κάνω κατάληψη στην σχολή μου κι ας ήμουν μέχρι χθες αδιάφορος για τα προβλήματα που ας υποθέσουμε οτι υπάρχουν.
ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ
Περισσότερο σημαντικό απο τα προηγούμενα γιατί απο τότε που εκλέχθηκε η καινούργια μας κυβέρνηση έχουν απλωθεί όλοι οι τροχονόμοι της πόλης και με γράφουν επειδή δεν φοράω κράνος στην μηχανή?Δηλαδή εμείς οι μαλάκες θα γεμίζουμε πάντα τα ταμεία τις χώρας για να αγοράζει ο Τσοχατζόπουλος ελικόπτερα στη διπλή τιμή(καθότι η προμήθειά του μάλλον πλησιάζει την τιμή των ελικοπτέρων)και ο Μητσοτάκης αρχαία αγάλματα και λοιπά αντικείμενα για να πλουτίζει την ιδιοτική του συλλογη(ή μήπως τα έχει σπίτι του στην Κρήτη για να τα προστατέψει από τις κακοτοπιές)?
Τέλος το ότι δεν έχω τσιγάρα εδώ και 5 ώρες και κοντεύω να καπνίσω την ρίγανη που μου έστειλε η μάνα μου απο το χωριό.

Δικό σας κύριε Φρόϊντ

Δον Πάμπλο Εσκομπάρ
pablo escobar
escobar
full member

Αν το δεις

Δημοσίευσηαπό smarties » Δευτ Νοέμ 01, 2004 7:41 pm

Εσκομπαρ...

Καλησπερα :roll:

Μαργαριτα
η αγάπη ίσως ξέρει πού είναι το μαγικό κλειδί.
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Νοέμ 01, 2004 8:37 pm

Λοιπόν ήρθε η ώρα να κάνω paste ένα ποίημα που έχουν μάλιστα τραγουδήσει τα Διάφανα Κρίνα και μου αρέσει πολύ. Φοβάμαι όμως ότι αναφέρεται στον έρωτα που τελευταία έχει πάρει πολύ τα πάνω του στην εκτίμησή μου, κατι που δε νομίζω ότι θα έπρεπε να έχει συμβεί γιατί ο έρωτας είναι ένα ωραίο, ωραιότατο ανέκδοτο που (μου) διαστρευλώνει την πραγματικότητά, κάτι που ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ δε θα έπρεπε να συμβαίνει, αλλά όλοι είμαστε ελεύθεροι.

"Χρειάζομαι μέρες που να εκτείνονται στις νύχτες σου
χίλια φιλιά να με χορτάσουνε μ' αιθάλη
άγριους ανέμους να γυρίζουνε τους δείκτες μου
και μια αγκαλιά να γείρω μέσα το κεφάλι "

Δεν είναι όλο, μόνο η πρώτη στροφή και το αφήνω εκεί για να μή με λυπηθείτε τελείως.

Είναι 18:30 είμαι ακόμα στο νοσοκομείο, έχει σκοτεινιάσει βλέπω ανάμεσα από τις γρύλιες του τυφλού τα φώτα από τους απέναντι θαλάμους αναμένα ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ.

Τώρα λυπηθείτε με μέχρι τον πάτο. Αδειανά πουκάμισα, κάτι ξέρει ο ποιήτης.

Κώστας

(Το όνομα μου, που το κολλάω κάτω από κάθε post, το έχω πάρει σαν ιδέα άπο τη Μαργαρίτα, copyright protected, all rights reserved κλπ., μη παρεξηγηθούμε τζάμπα)
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Ο_Κανένας » Δευτ Νοέμ 01, 2004 8:39 pm

Φτου γαμώτο είχα ξεχάσει να κάνω login, γράψτε λάθος.

Κώστας
Ο_Κανένας
junior member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τρί Νοέμ 02, 2004 5:37 am

κώστα, τα μηνύματα μπορεί να έρχονται και από αγνώστους...
να είσαι καλά
μπορεί όλοι να περνάμε ζόρια, ο έρωτας είναι το καλύτερο ζόρι, όσο κι αν πονάει...
κράτα καλά!
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Ο_Κανένας » Τρί Νοέμ 02, 2004 2:30 pm

Ευχαριστώ φίλε έψιλον για τις ευχές.

Όλοι άγνωστοι είμαστε ούτως ή άλλως... Ο κόσμος φοβάται να είναι ειλικρινής (spelling), περισσότερα σκεφτόμαστε παρά λέμε!

Πότε ήταν η τελευταία φορά που κάποιος/α σου είπε "αισθάνομαι πολύ ωραία που σε είδα απόψε" ή "σκέφτομαι ότι με νοιάζεσαι και το εκτιμώ" ή "δε περνάω καλά όταν είμαστε μαζί", απλά πράγματα που όλοι τα σκεφτόμαστε ή τα νιώθουμε (και επ' ουδενί δεν αναφέρομαι αποκλειστικά σε καψουρο-φάσεις). Πότε ήταν η τελευταία φορά που θυμάστε να σταμάτησε κάποιος/α μια γυναίκα/έναν άντρα στο δρόμο και να του/της είπε "Μου αρέσεις και θα ήθελα να βγω μαζί σου απόψε"?

Διάβασα το εξής moto σε ένα πακετάκι Rizla που αγόρασα:

"Doubt whomever you will, but never yourself"

Και αναρωτιέμαι, μήπως έχουμε καλομάθει με τις μάσκες που φοράμε και φτάσαμε να λέμε ψέματα ακόμα και στον εαυτό μας? Μήπως είμαστε ψευτοτεκνά και ψευτομουνάρες? Μήπως ΓΙΝΑΜΕ ψευτοτεκνά και ψευτομουνάρες για να καταταχθούμε στο trendy κομμάτι της κοινωνίας? Μήπως είμαστε καραγκιόζηδες?

Θέλω να πω με αυτό το post ότι για όσο δεν είμαστε ο εαυτός μας, όλα τα άλλα, έρωτας, αγάπη, συναισθήματα, θέλω, κουλουπου είναι πίπες μπλε. "Τί γαρ οφελήσει άνθρωπον.... "

Κώστας
Ο_Κανένας
junior member

Δημοσίευσηαπό smarties » Τρί Νοέμ 30, 2004 9:22 pm

Εικόνα

Θυμαμαι συνεχως την γιαγια μου.
Τα λουλουδια της, και τον πρωινο καφε που κανει και μυριζει ολο το σπιτι.
Την θυμαμαι που μιλαει, στα λουλουδια της, και στα κουνελακια της.
Ομως...

Απο νωρις το απογευμα κλειδωνεται μες στο δωματιο της. Βλεπει τηλεοραση λεει...Μα εγω νομιζω της λειπει ο παππους.

Μπορω να γινω ο παππους μου?
η αγάπη ίσως ξέρει πού είναι το μαγικό κλειδί.
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες