ανθρώπινες σχέσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό aeras » Κυρ Μάιος 22, 2005 6:03 pm

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ

ΓΕΜΑΤΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ

-------------------------------
με καθυστερηση οπως παντα
aeras
senior member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Δευτ Μάιος 23, 2005 9:16 am

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και από μέσα έστω και καθυστερημένα σε όσες και όσους γιόρταζαν το Σαββατο.
Να είστε καλά.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Μάιος 23, 2005 11:31 am

Αλλά ακόμη και απο τον αέρα,ακόμη και από τον θανάση,εγώ ειμαι ο πιο .....καθυστερημένος που σας λέω τώρα χρόνια πολλά και άλλος κανένας.

Χρόνια πολλά λοιπόν, στις τρείς γνωστές και μή εξαιρετέες εορτάζουσες κυρίες,(ανεξαρτήτως σειράς για να μήν παρεξηγηθούμε),που μας λαμπρύνουν την αίθουσα με την φωτεινή παρουσία τους
(μπλιάχ!!!Πώς το είπα αυτό χριστέ μου! ).
Και σας εύχομαι σε όλες μαζί και στην κάθε μία ξεχωριστά (και πάλι ανεξαρτήτως σειράς,αλλά και κληρώσεως )να ανοίξετε την καρδιά σας, το μυαλό σας,αλλά και......

..... τα πόδια σας.

ΒΓ Χρόνια πολλά και από μένα στον μότσαρτ που τον λένε κωστή όπως μας πληφορεί η έψιλον.

ΒΓ 2 Δίκωπη,το γαιδούρι μήπως το λένε κώστα ή κωνσταντίνο και μας το κρύβεις;
Και επ ευκαιρία,εσένα πώς σε λένε;
Όχι τίποτα άλλο,αλλά για να ξέρουμε πότε να καθυστερήσουμε να σου ευχηθούμε.
Είσαι ο μόνος χρήστης από τους παλιούς εδώ μέσα,που δέν έχει αποκαλύψει ακόμη το όνομά του.
Γιατί τόση μυστικότητα και εσωτερίκευση;
Εσύ δέν έχεις ανάγκη να ανοίξεις τίποτα;
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό dikoph » Δευτ Μάιος 23, 2005 11:41 am

(Επίσης καθυστερημένα....)

Χρόνια πολλά κορίτσια.

Η κάθε μέρα σας να 'ναι γιορτή.

(Και οι νύχτες σας βεβαίως.)
dikoph
super member

Δημοσίευσηαπό kanenas » Δευτ Μάιος 23, 2005 5:11 pm

ε να κι ο τελευταίος!
(τι γαϊδουριά)

χρόνια πολλά
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό dikoph » Τετ Μάιος 25, 2005 10:56 am

aspic έγραψε:Εσύ δέν έχεις ανάγκη να ανοίξεις τίποτα;

Τάξε μου, να σου πω.

Τέλειωσε το τζάμπα-μαν.
dikoph
super member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Πέμ Μάιος 26, 2005 11:11 pm

Το σκέφτηκα από δω, το σκέφτηκα από κει...είπα να το πω, να μη το πω τελικά θα το πω! :evil:

Λοιπόν, τις ευχές κύριε Ασπικ τις δίνουμε ονομαστικά. Δε λέμε ένα χρόνια πολλά στις μη εξερεταίες κυρίες..πως το είπες και τα λοιπά και τα λοιπά. Αυτό ισχύει και γαι τους υπόλοιπους που ευχήθηκαν στο ...γενικά....χρόνια πολλα κορίτισα, κοριστάσρες, ελένες κωστήδες, όσους γορτάζουν και λοιπά και λοιπά.

Ρε...τι μας περάσατε και μας ξεπετάτε έτσι:Που ακούστηκε να τριγυρνάτε στις γειτονιές και να φωνάζετε χρόνια πολλά κάτω από τα μπαλκόνια σε όσους γιορτάζουν; Ο κόσμος ανεβαίνει, κάθεται,τρώει το γλυκάκι του...τι έτσι.....

Οπότε κι εγώ μόνο το Σκιάχτρο θα ευχαριστήσω που με ονομάτησε αν και το χάλασε και αυτό τη τελευταία στιγμή που είπε εκείνο το από καρδίας....λες και εγώ δε του ευχήθηκα από καρδίας δηλαδή..οπότε κι εγώ τυπικά σ ευχαριστώ Σκιάχτρο!

Και οι υπόλοιποι που δε μου ευχηθήκατε ....άντε θέλω να πιστεύω ότι δε ξέρετε ακόμα το βαπτιστικό μου αλλά και αυτό ντροπή πραγμα μετά από τόσο καιρό που γράφω εδώ ενώ εγώ φρόντισα και τα έμαθα τα δικά σας και σας ευχήθηκα ρε....γιατί τι άλλο θέλει ο άνθρωπος εκτός από μια ελάχιστη προσοχή, να γράφει με το νικ αλλά πίσω από αυτό να υποψιάζεσαι ένα πρόσωπο.... όσο και αν λέει ότι θέλει να το κρύψει αυτό φαίνεται μέσα από τα γραπτά του και ζητάει τη θέση του .....Μάλιστα!
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό atomant » Παρ Μάιος 27, 2005 9:43 am

dianathenes έγραψε:Το σκέφτηκα από δω, το σκέφτηκα από κει...είπα να το πω, να μη το πω τελικά θα το πω! :evil:

Λοιπόν, τις ευχές κύριε Ασπικ τις δίνουμε ονομαστικά. Δε λέμε ένα χρόνια πολλά στις μη εξερεταίες κυρίες..πως το είπες και τα λοιπά και τα λοιπά. Αυτό ισχύει και γαι τους υπόλοιπους που ευχήθηκαν στο ...γενικά....χρόνια πολλα κορίτισα, κοριστάσρες, ελένες κωστήδες, όσους γορτάζουν και λοιπά και λοιπά.

Ρε...τι μας περάσατε και μας ξεπετάτε έτσι:Που ακούστηκε να τριγυρνάτε στις γειτονιές και να φωνάζετε χρόνια πολλά κάτω από τα μπαλκόνια σε όσους γιορτάζουν; Ο κόσμος ανεβαίνει, κάθεται,τρώει το γλυκάκι του...τι έτσι.....

Οπότε κι εγώ μόνο το Σκιάχτρο θα ευχαριστήσω που με ονομάτησε αν και το χάλασε και αυτό τη τελευταία στιγμή που είπε εκείνο το από καρδίας....λες και εγώ δε του ευχήθηκα από καρδίας δηλαδή..οπότε κι εγώ τυπικά σ ευχαριστώ Σκιάχτρο!

Και οι υπόλοιποι που δε μου ευχηθήκατε ....άντε θέλω να πιστεύω ότι δε ξέρετε ακόμα το βαπτιστικό μου αλλά και αυτό ντροπή πραγμα μετά από τόσο καιρό που γράφω εδώ ενώ εγώ φρόντισα και τα έμαθα τα δικά σας και σας ευχήθηκα ρε....γιατί τι άλλο θέλει ο άνθρωπος εκτός από μια ελάχιστη προσοχή, να γράφει με το νικ αλλά πίσω από αυτό να υποψιάζεσαι ένα πρόσωπο.... όσο και αν λέει ότι θέλει να το κρύψει αυτό φαίνεται μέσα από τα γραπτά του και ζητάει τη θέση του .....Μάλιστα!

Ουγκ.. :oops:
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Μάιος 27, 2005 11:49 am

Εγώ δέν χρειάζεται να το σκεφτώ πρώτα από δώ και απο κεί διανάθενα και σου απαντώ ευθύς αμέσως:
Έτσι πρέπει να ευχόμαστε εμείς που φιλοδοξούμε να γίνουμε κοσμοπολίτες.Τριγυρνώντας δηλαδή στις γειτονιές και φωνάζοντας χρόνια πολλά κάτω απο τα μπαλκόνια σε όσους γιορτάζουν,όπως ακριβώς λές.
Είναι πιο πανυγυρτζίδικο,πιο ισοτιμιστικό και ενώνει τον κόσμο.
Διότι άν ανέβουμε πάνω για να σας τα πούμε κατ ιδίαν όπως μας ζητάς,εντάξει εσύ θα μας βγάλεις ένα ωραίο γλυκό,οι άλλες όμως,πώς θα είμαστε σίγουροι ότι δέν θα έχουν ρίξει βιτριόλι μέσα;
Για αυτό σου λέω,άσε να παίρνουμε τις προφυλάξεις μας,για να μπορούμε και του χρόνου να σας ευχόμαστε πάλι.

ΥΓ Και όπως βλέπεις και ο άτομαντ επέδειξε την ίδια διαγωγή,αλλά αυτού δέν του την είπες.
Γιατί;
Να μήν αισθάνομαι εγώ τώρα θιγμένος και αδικημένος;
Είδες που όταν απευθυνόμαστε ονομαστικά και συγκεκριμένα στους άλλους,δημιουργούμε αδικίες;
Ενώ άν το έλεγες γενικώς και αορίστως πρός όλους....

dikoph έγραψε:
aspic έγραψε:Εσύ δέν έχεις ανάγκη να ανοίξεις τίποτα;

Τάξε μου, να σου πω.

Τέλειωσε το τζάμπα-μαν.

Το λοιπόν,σου τάζω μιά καφετιέρα χόμπυ για εσπρέσσο αμεταχείριστη του κουτιού και αρκετές δεκάδες ντιβιντί με ωραίες κλασσικές ταινίες και ντοκυμανταίρ.

Αλλά το σπάνιο κομμάτι που σου τάζω,είναι μιά γάτα μακρύτριχη γκριζοασπρόμαυρη,πευκόσιτη, που εδώ και τρείς μήνες αρνείται να αποχωριστεί την κορυφή του πεύκου που είναι γαντζωμένη.
Θα την παραλάβεις μαζί με το πεύκο που θα το ξεπατώσω για να το βάλεις στο μπαλκόνι σου.
Το σέτ συμπληρώνεται δε και με μια μπασκέτα που βρίσκεται στο κλαρί δίπλα απο το γατί και η οποία χρησιμεύει για να σουτάρουμε απο το έδαφος γατοτροφές ( οι κονσέρβες εξαπολύονται από τα έξη και εικοσιπέντε,τρίποντες δηλαδή και τα κρακεράκια μέσα απο την ρακέτα,δίποντα.Ελεύθερες βολές εκτελούνται με σαφρίδια,σάρπες και άλλα ψαροκόκαλλα),ένα νεροπίστολο που εκτοξεύουμε νερό στο στόμα της γάτας και ένα καπελάκι που φέρει στην κορυφή του πλαστικό δοχείο με άμμο,για να μήν σου πε΄σει κανένα γατοκούραδο στο κεφάλι όταν περνάς κάτωθεν του πεύκου.
Σου αρκούν αυτά λοιπόν για να μας πείς ή θέλεις και το άλλο πεύκο που έχει ένα πουλί πάνω;
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Παρ Μάιος 27, 2005 12:17 pm

Ντιάνα
λέξεις ακίνδυνες μπορεί να μετατραπούν σε θηλιές απο άγαρμπους χειρισμούς..
Και μετέτρεψες μια λέξη σε θηλιά..

Χμ..ας το συνεχίσουμε λοιπόν..

Εκτίμησα το γεγονός οτι σπατάλησες χρόνο να βρείς μια φωτογραφία για να συνοδεύσεις τις ευχές σου.Πίστευα οτι γνώριζες οτι δεν θα ευχόμουν ποτέ παρακινούμενη απο ευγένεια ή τυπικότητα...

Οπως επίσης εκτίμησα τις ευχές που μπήκαν στον κόπο να γράψουν κάποιοι παντελώς άγνωστοι.Καθώς περνάει ο χρόνος εκτιμώ όλο και περισσότερο ακόμα και τα ρινίσματα χρόνου που ανιδιοτελώς μπορεί να σου χαρίσει ενας άλλος.

Απο την άλλη, η παράθεση ευχών σε ενα φόρουμ θεωρώ ότι είναι ένας τρόπος να δείξει -σε υποτιθέμενο ήρεμο κλίμα- τις πραγματικές του διαθέσεις όσον αφορά το πρόσωπο σου ο άλλος και κατ'επέκταση...
(τα συμπεράσματα είναι προσωπικά)

Ετσι λοιπόν είδα μια μικρή και μια μεγάλη σπατάλη χρόνου για να διοχετευτεί δηλητήριο.
Δεν με πείραξε γιατί θεωρώ οτι είναι καλό είναι να βρίσκει διεξόδους η χολή για να μην αυξάνεται ο ρυθμός σήψης του εσωτερικού αυτού που την παράγει (όσο προλαβαίνει να διασωθεί τουλάχιστον μιας και αυτός που "ξερνάει" ήδη βρίσκεται σε προχωρημένο βαθμό αλλοίωσης..).

Τα γραπτά είναι καθρέφτες...

αλλα δε γαμιέται;
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες