ανθρώπινες σχέσεις

δεεοντολογία, γαϊδαρέ μου κουτε ντέ!

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό Tanton » Τρί Ιουν 13, 2006 5:02 pm

Να είχε αφαιρεθεί τουλάχιστον
Για κακογουστιά και κατάχρηση κοινοτυπίας
Αυτό μάλιστα
Και σωστό θα ήταν
Κα επανασταατικό
Κι'αν σου μιλάω με παραμύθια και παραβολές
είναι γιατί τ' ακους γλυκότερα, κι η φρίκη
δεν κουβεντιάζεται γιατί είναι ζωντανή
γιατί είναι αμίλητη και προχωράει...
Tanton
full member

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Τρί Ιουν 13, 2006 6:18 pm

Επειδή τις τελευταίες μέρες διάβασα διάφορα για μένα στο στυλ "η τρου έχει ψαλίδι" (χρυσό αν θυμάμαι καλά), "η τρου στήνει παγίδες", " "η τρου παραπλανά", κλπ κλπ κλπ , θα ήθελα να πω τι έχει τελικά η τρου, μιας και νομίζω ότι ξέρω καλύτερα από τον καθένα.

Δεν έχω, λοιπόν, τίποτα από τα παραπάνω, πέρα από την άποψή μου την οποία την κάνατε καλσόν, την κόψατε, τη ράψατε και την παρουσιάσατε όπως σας βόλευε. Το είπα και θα το ξαναπώ :

όσο ελεύθεροι είμαστε εμείς ως απλά μέλη να διαχειριζόμαστε όπως νομίζουμε τον χώρο που μας προσφέρεται, άλλο τόσο ελεύθερος είναι κι ο αντμίν να διαχειρίζεται την εξουσία του με τον τρόπο που νομίζει. Το αν αυτή η διαχείριση μας/του είναι καλή ή όχι είναι εντελώς διαφορετικό θέμα. Αν αυτό δεν το καταλαβαίνετε (ή δεν θέλετε να το καταλάβετε), λυπάμαι αλλά δεν έχω άλλο αναλυτικότερο τρόπο να το εξηγήσω.

Όσο για την παγίδα, λέφτυ, αν θέλεις πες τι εννοείς, γιατί το βρίσκω εντελώς άσχετο, δεδομένου ότι δεν είχα καμιά τέτοια πρόθεση και φυσικά δεν έκανα και την παραμικρή προσπάθεια. Πάρα πολύ απλά, αντέταξα στην δική σου πρόταση να κλείσει το φόρουμ, μια άλλη : να αποχωρήσει όποιος δεν συμφωνεί με τα τεκταινόμενα στο φόρουμ. Θέλεις να πεις δλδ ότι εσύ έστησες παγίδα?

Υ.Γ. Το "εξαφανισθέν" θέμα στο οποίο αναφέρθηκα ήταν το "Σκέψεις και συναισθήματα", (και με το δίκιο σας ,βέβαια, θα μου πείτε τι πάω και θυμάμαι!) αλλά πουθενά δεν είδα κάποια αντίδραση …
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Ιουν 13, 2006 9:15 pm

κατα τρου και ταντονα του τρουπαριουουουου!!

"μια παγιδουλα που στηνει η τρου"

με την εννοια οτι θελεις να παγιδευτουμε στα ιδια μας τα λογια

τιποτα περισοτερο τιποτα βαθυτερο

(κι επειδη ξερω οτι ο κοσμος δε θελει να θυμαται

αυτο που ειπα εγω για την τρου ειναι μονο γι αυτη την παγιδουλα που προανεφερα και τιποτα απο τα αλλα που λεει)

οπως μια παγιδα ειναι και αυτο που λεει ο ταντον

ακουγεται χαριτωμενο αλλα ειναι τοσο βαθεια μεσα του ,που ισως να μην το χαμπαριαζει κι αυτος ο ιδιος

να αφαιρουμε λεει τα κακογουστα και τα κοινοτυπα θα ηταν επαναστατικο και σωστο

μαλιστα δε φαινεται και τοσο κακο ε ? δημοκρατης πραμα ειναι ο ταντονας ,παιδι υπερανω πασης υποψιας ....ειναι και λιγο χιουμοριστας ...ας χαμογελασουμε λοιπον κι ας μη χαλασουμε το ωραιο αυτο απογευμα

περασε στο ντουκου

αυτο που ειπε ο ταντονας ειναι η ουσια του φασισμου ως μεθοδος και ως
περιεχομενο

ειναι τρισαθλιο και αισχρο

η πραγματικοτητα ειναι αλλη
δεν εχει κανενας το δικαιωμα να αφαιρει το λογο κανενος ...πολυ περισσοτερο λογω της θεσης του στο συστημα ...

καθενας μπορει να κρινει με οτι επιχειρηματα εχει ή και δεν εχει και οσο σκληρα θελει και με τη σειρα του θα κριθει κι αυτος κ.ο.κ.

να παρεμβει με τα λεγομενα του να του συστησει νηφαλιοτητα αν εχει ξεφυγει ,οκ...

αλλα να διαγραψει κατι στην αιθουσα επειδη ειναι χαμηλης αισθητικης

ουτε σωστο ειναι ουτε επαναστατικο

υπαρχει και η κεντρικη σελιδα του εμισσος οπου η εκαστοτε συντακτικη ομαδα ή ο συντακτης μπορει να επιλεγει τα επομενα αριστουργηματα μας και να τα αξιολογει επιβραβευοντας ,τα κατα τη γνωμη του παντα, αισθητικα αρτια με δημοσιευση και απορριπτοντας τα αλλα ...

εκει θα κριθει και ο ιδιος ο συντακτης και θα χαρακτηριστει και η σελδια του στο διαδικτυο ...με τις επιλογες του θα δωσει το στιγμα του και οι δημοσιευομενοι ή μη ειναι υποχρεωμενοι να δεχτουν την κριτικη του , αφου εκ των προτερων και αυτοβουλως διαθετουν τα αριστουργηματα τους γι αυτο το σκοπο ...να κριθουν και να δημοσιευτουν ή οχι ....

και τελικα δε λεω τιποτα παραπανω απο το χιλιοειπωμενο " και οι κρινοντες κρινονται " σε καθε περιπτωση

αλλο ομως αυτο και αλλο η "αστυνομια της αισθητικης" κατα το
"fashion police" των καλογουστων και των ομορφων αυτου του πλανητη

η ικανοτητα να τα αναγνωριζεις (που αλλου παρα μεσα σου πρωτα απ' ολα) αλλα και η εξοικιωση με τα καθε λογης τερατα ειναι απαραιτητο προσον για τον survivor του μελλοντος αιωνος ....αααααααμηηηηηηηηηηννννν!
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Τετ Ιουν 14, 2006 12:28 pm

Tanton έγραψε:Να είχε αφαιρεθεί τουλάχιστον
Για κακογουστιά και κατάχρηση κοινοτυπίας
Αυτό μάλιστα
Και σωστό θα ήταν
Κα επανασταατικό

Τώρα άν επιμένεις πώς θα πρέπει και για λόγους αισθητικής να σβήνονται τα κείμενα,εγώ θα πρότεινα να αρχίσουμε από τα ανορθόγραφα(άν και δέν με συμφέρει και μένα).
Το βλέπεις και αυτό σάν ....κοινοτυπία;*

* Κοινοτυπία (όπως λέμε λινοτυπία,μεταξοτυπία και λοιπά): Ανύπαρκτη λέξη,που χρησιμοποιούν οι τάντονες* στην θέση της κοινοτοπίας.

*τάντονες: Οι γνωστοί ξερόλες,που λόγω της ημιμάθειάς τους προβαίνουν σε λεονταρισμούς και καουμπουλίκια είς βάρος των αμαθών.
Ενίοτε δε πειράζουν και τα καλά κορίτσια της γαλλικής.
Συναντώνται τα βράδυα να εναγκαλίζονται με τους μάγειρους και τσατομάγειρους (εξ ου και επι το λαικότερον αποκαλούνται και εναγκαλιστηράκια-κάτι σάν τα γνωστά νομιστεράκια)

ΒΓ Τρουσί,το να φύγει όποιος δέν του γουστάρει που λές,δέν μπορεί φυσικά να αποτελέσει κανένα σοβαρό επιχείρημα πρός συζήτηση ή για την υπεράσπιση του αγαπητού θανάση.
Είναι σάν να λές,πώς άν για παράδειγμα το ελληνικό κράτος αποφασίσει πώς από τώρα και στο εξής,απαγορεύεται σε όλους τους ολυμπιακούς να διαδηλώνουν υπέρ της ομάδας τους,τότε αυτοί θα πρέπει να εγκαταλείψουν την χώρα (και ανέφερα παράδειγμα γύρω από τα ποδοσφαιρικά μήν πάω στα πολιτικά και μας πεί ο τάντονας <κοινότυπους>).
Θα μου πείς εσύ βέβαια πώς το ελληνικό κράτος ανήκει σε όλους μας,ενώ το φόρουμ στον θανάση,για αυτό και καμμιά σχέση δέν έχουν μεταξύ τους.
Και εγώ θα σου πώ,ότι λές μαλακίες και όταν πήγαινες στο γυμνάσιο δέν διάβαζες την αγωγή του πολίτη να ξεστραβωθείς.
Το φόρουμ του θανάση θεωρείται δημοσιος χώρος και όχι δικός του ιδιωτικός,και διέπεται από σαφείς κανόνες του δημοσίου δικαίου.
Και οι κανόνες αυτοί,λένε πώς η χρήση του χώρου αυτού ανήκει σε όλους τους θαμώνες και οποιαδήποτε διαφορά θα πρέπει να ρυθμίζεται όχι από τους προσωπικούς κανόνες του οποιουδήποτε ιδιοκτήτη,αλλά από τους κανόνες που έχει θεσπίσει η κοινωνία.
Ο ιδιοκτήτης-διαχειριστής,απλώς είναι ο υπεύθυνος που θα πρέπει να φροντίζει την εφαρμογή τους.
Από την στιγμή λοιπόν,που θα πετάξει κάποιον έξω,θα του σβήσει τα γραπτά ή ότι άλλο,πρέπει να έλθει να μας αποδείξει την νομιμότητα της πράξης του.
Απεναντίας,άν πέσει μούγκα στην στρούγκα όπως κάνει ο θανάσης,τότε αυτό είναι σαφής υπέρβαση της εξουσίας του,και θα έχουμε κάθε δίκιο να τον χαρακτηρίσουμε στην περίπτωση αυτή (όσο και άν μας είναι συμπαθής) σάν φασιστικό γουρούνι και θρασίμι.
Και άν δέν με πιστεύεις για αυτά που σου λέω,πήγαινε να ρωτήσεις και τον καφετζή της γειτονιάς σου,να σου πεί άν έχει δικαίωμα να πετάξει έξω τους θαμώνες του,ή να τους προσβάλλει,επειδή δήθεν το καφενείο είναι δικό του.

Το δικό μας προσωπικό δίκαιο λοιπόν,το εφαρμόζουμε μόνο στον ιδιωτικό μας χώρο,στο σπίτι μας,και σε κάθε άλλο χώρο,είμαστε υποχρεωμένοι να υπακούμε στους όποιους έστω και υπο αμφισβήτηση δημοκρατικούς κανόνες της κοινωνίας.
Για αυτό και συζητάμε μεταξύ μας,άν θέλουμε να είμαστε άνθρωποι δηλαδή και όχι ζώα που ότι μας περάσει από το μυαλό το κάνουμε χωρίς να λογαριάζουμε τίποτα.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Τετ Ιουν 14, 2006 5:42 pm

Ας πάρουμε λίγο τα πράγματα με τη σειρά, άσπικ, για να μη δημιουργούμε απλά ηχηρές εντυπώσεις.

Καταρχήν, αν διάβαζες λίγο προσεκτικότερα τα όσα έγραψα, θα έβλεπες ότι κι εγώ διαφωνώ με τη διαγραφή, άρα πάει περίπατο αυτό που λες περί υπεράσπισης του θαν.

Οι κανόνες δεν άλλαξαν τώρα και τέτοιες διαγραφές γίνονταν και παλιότερα (το τόπικ που ανέφερα έχει πάνω από χρόνο που έχει εξαφανιστεί), άρα πάει και το επιχείρημα με τον ολυμπιακό.

Επίσης, δεν είδα πουθενά τον θαν να διώχνει κάποιον, και η αποχώρηση για την οποία μίλησα, τέθηκε σαν μια δεύτερη λύση στο μονόδρομο του λέφτυ να κλείσει το φόρουμ.

Τέλος, το ότι πολλοί επιδεικνύουν συμπεριφορά γηπέδου ή καφενείου δεν σημαίνει ότι ο χώρος αυτός γίνεται αυτόματα γήπεδο ή καφενείο. (Αλλά ακόμα και σε αυτές τις περιπτώσεις, πέρα από οποιοδήποτε δημόσιο ή ιδιωτικό δίκαιο, ισχύουν οι κανόνες που θέτει ο ιδιοκτήτης , που έχει επενδύσει χρόνο και χρήμα, εξ ου και αλλού μπορείς να παίξεις τάβλι ή χαρτιά κι αλλού όχι)

Εν ολίγοις, άσπικ, τζάμπα φασαρία κάνεις, μιας και ότι και να λέμε, τελικά τα πράγματα θα συνεχίζουν να κινούνται όπως θέλει ο αντμίν .

Υ.Γ. Βλέπεις, λέφτυ, τι καλά τα καταφέρνετε και μόνοι σας να εγκλωβίζεστε στα λόγια σας? Γιατί να μπει οποιοσδήποτε στον κόπο να στήσει παγίδα για να το πετύχει?
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τετ Ιουν 14, 2006 6:33 pm

δεν ειδα κανεναν να "εγκλωβιζεται στα λογια του" ...υπαρχει διαφορα βεβαια γιατι εγω ειπα να μας παγιδευσεις στα λογια μας και οχι να μας εγκλωβισεις που ειναι διαφορετικο

επισης το να λεει κανεις "αν ειναι να συνεχισεις να διαγραφεις τοτε καλυτερα κλειστο μαγαζι" απεχει πολυ απο το να κανεις προταση για κλεισιμο του φορουμ ..μαλλον ειναι προτροπη για να μη διαγραφει παρα προτροπη για να το κλεισει , οπως ευκολα μπορει να καταλαβει ο ουδετερος αναγνωστης ...

επισης αυτος που ειναι αντιθετος με την κατα παραγγελια διαγραφη ολοκληρων συζητησεων το δηλωνει ξεκαθαρα και δεν πεταγεται σε επουσιωδη ζητηματα "ξεχνωντας" (βλεπε παραλειποντας με τεχνη) να τονισει το ουσιωδες ,οπως εκανες εσυ στη συγκεκριμενη περιπτωση ....
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τετ Ιουν 14, 2006 6:37 pm

και για να μην ξεχνιομαστε
να θυμισουμε οτι το γεγονος για το οποιο συζηταμε ειναι η κατα παραγγελια μελους διαγραφη θρεντ
για να μην ξεχνιομαστε λεω παλι
γιατι ξερω τι καλλιεργημενη μνημη χρυσοψαρου διαθετει ο ελληνας ο ανενταχτος που ξερει να συγχωρει και να ξαναψηφιζει .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Πέμ Ιουν 15, 2006 7:55 pm

ουφ!
κολυμβητήριο για πιτσιρίκια.
μαμάδες στα αποδυτήρια.
παραδόξως μια φωνή πολύ πιο δυνατή από άλλες. μια γυναίκα, θα'ταν 30 με 35 χρόνων. στην αρχή δεν έδωσα σημασία. την άκουσα όμως σιγά-σιγά να δυσανασχετεί και πρόσεξα τι έλεγε και σε ποιον: 'τι σε νοιάζει και με ρωτάς αν είναι μακριά ή κοντά; με τα πόδια θα πάμε νομίζεις; ουχ, τι πεθερά βρήκα!'
ο αποδέκτης ήταν ένας νεαρός γύρω στα τέσσερα. όρθιος, έτοιμος, και η δόλια μαμά προσπαθούσε να ντύσει έναν μικρότερο. μιλούσε διαρκώς και δυνατά, έτσι στο τέλος έπαυες να την προσέχεις.
ταχτοποίησα την τσάντα του γιου μου κι έφυγα όταν τον παρέδωσα στον προπονητή. πέρασα για να φύγω από το διάδρομο όπου ο τοίχος έχει σεσουάρ μαλλιών για όλα τα πιτσιρίκια που βγαίνουν από τα αποδυτήρια. ήταν εκεί η μαμά με τα δυο μικρά. στέγνωνε τα μαλλιά του μικρού, κι επειδή ο μεγάλος της μίλαγε ή δεν ξέρω τι άλλο, πήρε το σεσουάρ έτσι όπως το βάσταγε και το κοπάνησε στο κεφαλάκι του τετράχρονου, ακριβώς πάνω από το μέτωπο. καθόλου αστείο. ο μικρός δεν έβγαλε κιχ.
μου φάνηκε πως έπρεπε να μιλήσω και της είπα με ηρεμία: 'αυτό μην συνηθίζετε να το κάνετε, πονάει και κάνει κακό στο κεφαλάκι του. όσο και αν νιώθετε ότι κάτι του χρειάζεται, μη χτυπάτε ποτέ στο κεφάλι'.
η γυναίκα με περιποιήθηκε. δια του λόγου. ένας λόγος απεγνωσμένος, σαν το δικό μου καμμιά φορά.
θα μπορούσα βέβαια να το είχα βουλώσει.
τελικά όμως, θα έπρεπε να το βουλώσω ή όχι; καμμιά φορά, ακόμη κι αν μας βρίσουνε ή βρίσουμε, νιώθουμε πως κάτι τρέχει.
μέχρι πού κάποιος μπορεί να αφήνεται; πού να είναι η κόψη του ξυραφιού;
στο 'τι θες εσύ κυρά μου κι ανακατεύεσαι', δηλαδή εγώ, ή στο μέχρι πού πρέπει να περνάει απαρατήρητος ο πόνος των ανθρώπων γενικα, και των παιδιών ειδικότερα;
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Πέμ Ιουν 15, 2006 9:13 pm

trueseeker έγραψε:Ας πάρουμε λίγο τα πράγματα με τη σειρά, άσπικ, για να μη δημιουργούμε απλά ηχηρές εντυπώσεις.

Μάλλον τρουσί,καλυτερα να πάρουμε τις ηχηρές εντυπώσεις με τη σειρά ,για να αφήσουμε τα πράγματα στην ουσία τους.

Κατ αρχήν δέν σε χαρακτήρισα υπερασπιστή του θανάση,ούτε ότι είσαι υπέρ των διαγραφών άρα εσένα πάει περίπατο η πρώτη σου ηχηρή εντύπωση.

ʼσχετη η αναφορά σου σε περασμένο διαγραφέν τόπικ για να καταρίψεις το παράδειγμα με τον ολυμπιακό που προφανώς δέν κατάλαβες,οπότε πάει και αυτή.

Περί γηπέδων και καφενείων και περί κανόνων ιδιοκτήτη,ή κάνεις τον κινέζο για αυτά που έγραψα περί δημοσίων και ιδιωτικών χώρων ή δέν θα είναι στο γνωστικό σου αντικείμενο τέτοια πράγματα οπότε δέν μπορείς και να τα καταλάβεις.
Πάει και αυτή λοιπόν.

Έτσι λοιπόν για να έλθουμε και στην ουσία των πραγμάτων,όποτε ο θανάσης κάνει κατάχρηση της εξουσίας του,τότε δικαιολογημένα και εγώ και ο οποιοσδήποτε άλλος θα κάνουμε κατάχρηση της δικής μας εξουσίας και θα διαμαρτυρόμαστε χαρακτηρίζοντας τις πράξεις του φασιστικές,ανέντιμες και ότι άλλο (και δέν διαμαρτυρόμαστε τόσο για την διαγραφή που δέν ξέρουμε και γιατί έγινε,όσο για τον τρόπο και τους λόγους που έγινε αυτή).
Συνοψίζοντας και απλουστεύοντας τώρα ,θα υποθέσουμε ότι βρισκόμαστε σε ένα καφενείο,όπου χονδρικά οι πράξεις της μαντάμ έψιλον και του θανάση είς βάρος του βλακέξυπνου προκάλεσαν τις δικαιολογημένες διαμαρτυρίες του μύθου για προσβολή των θαμώνων εν γένει, με συνέπεια δικαίως πάλι να φωνάξει ο λέφτυ πώς έτσι όπως την πάει τη δουλειά ο καφετζής θα το κλείσει το μαγαζί.
Στη συνέχεια δικαίως και εσύ επενέβης να πείς πώς το μαγαζί δέν θα κλείσει και όποιος δέν γουστάρει να φύγει αυτός,και δικαίως και εγώ βέβαια απάντησα,πώς δέν είναι απαραίτητο να φύγει κανείς,αφού μπορεί να μείνει και να αντιδράσει εντόνως ή όπως νομίζει.
Βλέπουμε λοιπόν πώς εκτός των πρωταγωνιστών και υπαιτίων αυτού του θέματος (βλακέξυπνος,έψιλον,θανάσης),οι υπόλοιπες αντιδράσεις των άλλων φορουμάδων είναι καθαρά αντανακλαστικές,ο τρόπος και η ποιότητα των οποίων (αντιδράσεων),ανάγεται στην <<εποχή του πατέρα>> του καθενός μας.
Αυτό σημαίνει,πώς η αιτία του προβλήματος παραμένει ακεραία στους τρείς πρώτους και οι οποίοι το λογικό και σωστό θα ήταν να έλθουν να μας εξηγήσουν τις πράξεις τους (να μου εξηγήσουν και μένα γιατί σβήσαν και το δικό μου πόστ),άν δέν θέλουν να χαρακτηριστούν φασίστες και υπόπτως παρασκηνιακοί.
Όλα τα άλλα,φάκες και παγίδες,διαμαρτυρίες και αντιδράσεις εν γένει,είναι όπως θα έλεγε και το γνωστό τρίο:έχουμε έναν αντιδρώντα.....

..έντεκα οκτώ ογδόντα.

ΒΓ Και εσύ ρε λέφτυ,γιατί με τόσο πάθος (και καλά κάνεις),καταδικάζεις αυτό το περιστατικό της διαγραφής του πόστ του βλακέξυπνου και για το δικό μου που διαγράφηκε πρίν δυό βδομάδες δέν είπες κουβέντα;
έντεκα οκτώ ογδόντα
μήν ξεχνάς τα παρελθόντα
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Παρ Ιουν 16, 2006 1:58 pm

γιατι ?

διοτι ουτε καν προλαβα να το δω

θα μου πεις τι σημασια εχει ?

γα λογους δεοντολογιας δεν θελω να εκφερω αποψη για κατι που δεν ξερω τι ακριβως ειναι ...ωστοσο περιμενα στη γωνια την επομενη φορα , που δεν αργησε .

ειμαι ξεκαθαρα αντιθετος στη διαγραφη ποστ ακομα και των υβριστικων

δε ζητησα να διαγραφουν τα ποστ μελους που με εξυβριζε κατ'εξακολουθηση (και ηταν και ο λογος που αποφασισα να απαντω με το ιδιο νομισμα) οπως δε ζητησες και συ να διαγραφουν τα ποστ του ονιμουσα και για να μη λεμε για μας σχεδον κανενας δε ζητησε ποτε να διαγραφει ποστ οτι περιεχομενο και να ειχε

αυτοι που το εκαναν ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου
και καλως θεριζουν θυελλες τωρα .

και κατι ακομα ασπικ

αυτο το "κατα παραγγελια " και οχι μονο η διαγραφη απλα ενος ποστ ειναι που ειναι το πιο κωμικοτραγικο ...διοτι προσεξε , δε ζητησε απλα την επιπληξη αλλα τη διαγραφη ...και μας λεει και ιστοριες τωρα η κυρια ε...

αλλα λογια ν' αγαπιομαστε δηλαδη

αν αυτη ειναι η ανοχη η δημοκρατια η πολιτικη σας ορθοτητα και η ανθρωπια σας

τοτε να χαιρεστε τους μά(ϊντα)νους σας

....η επίφαση της φωτεινότητας ,
πολύτιμο των λίγων πρόσχημα
αγαπητό των σιχαμάτων όχημα ,
καίγεται απ' το πάθος
των νεκρών κορμιών μας .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master